V torek, 8. 10. 2019, smo imeli sedmošolci kulturni dan. Najprej smo se z avtobusom odpeljali v Sežano, v Kosovelovo knjižnico. Tam so nas zelo lepo sprejeli. Razkazali so nam celotno knjižnico in predstavili nacionalni projekt Rastem s knjigo. Projekt v sodelovanju s številnimi ustanovami vodi Javna agencija za knjigo. Z njim želijo med osnovnošolci vzpodbuditi motivacijo za branje in obisk splošnih knjižnic. V okviru projekta podarijo sedmošolcem knjigo slovenskega pisatelja ali pisateljice. Letos smo prejeli v dar knjigo Janje Vidmar, Elvis Škorc, genialni štor. Letos nas bo Janja Vidmar obiskala na šoli ob zaključku bralne značke.

Po končanem ogledu knjižnice, smo odšli na Kras, v vasico Pliskovica. V mladinskem hotelu nas je pričakala vodička, ki nas je popeljala po Pliskini poti. Prehodili smo kar 6 kilometrov dolgo pot, na kateri smo spoznavali pastirsko življenje v preteklosti. Zelo utrujeni smo se vrnili v domače kraje.

Melanija Šturm in Sara Hreščak, 7. b