Pozdravljeni! 😃👋

Pri drugi tedenski nalogi ste se res dobro odrezali in nam poslali cel kup zimskih utrinkov. Pomislili smo, da dogodivščin na snegu zares ni nikoli dovolj in da vsi nestrpno pričakujemo, kdaj bodo z neba spet priletele snežinke. ❄☃️

Ker smo sedaj že (pre)dolgo doma, prazniki pa se nezadržno bližajo, smo se odločili, da bomo z vami delili naše kulinarične podvige in vas spodbudili, da si tudi vi nadenete predpasnike. 🏠❤

Se znajdete v kuhinji, radi pripravljate božične dobrote? Starši naj torej vas oz. vaše izdelke poslikajo in fotografije pošljejo na naš elektronski naslov solsko.glasilo@os-hrpelje.si do nedelje, 20. 12. 2020. 📷🎁

Bodite pozorni in nas redno spremljajte: v tem tednu bomo z vami delili ‘serijo video receptov’ za pripravo sladkih dobrot, ki so preverjeno ‘mmmmm, slastne’! Prav vse recepte smo preizkusil: pripravo in korake v postopkih smo fotografirali in pripravili nazorne filmčke.

Prvi so na vrsti polnozrnati piškoti s čokoladnimi kapljicami, za ogled kliknite na spodnjo povezavo:

V peki piškotov se je za vas preizkusila Sara Hreščak.

Naslednja v nizu sladkih dobrot je moderna kremasta sladica v kozarcu. 😋 ‘Video recept’ vas čaka na spodnji povezavi:

Posnetek je pripravila in za vas tudi glasovno opremila Teja Ucin. 🤩

Tudi fantje so odlični slaščičarji – to vam bo dokazal naš Rok Renko. 👨‍🍳 Pri pripravi filmčka mu je na pomoč priskočila sošolka Sara Hreščak. V slogi je moč!

Čas je za čokoladni suffle:

Na vrsti je kolač, ki ga vsi poznamo. Po preprostih navodilih naše Sare Hreščak si pripravite marmorni kolač:

Pred vrati je vikend in verjamemo, da je to najprimernejši čas za objavo zadnjega video recepta: na vrsti je KRALJICA – OREHOVA POTICA. 👑 Nastala je v kuhinji Sare Hrešak.

Z receptom in svojimi neprecenljivimi izkušnjami pri peki te tradicionalne slovenske praznične sladice ji je ob strani stala nona, ki se ji najlepše zahvaljujemo. ❤️ 👌 Sara je poročala, da so njeno prvo potico vsi zelo pohvalili, zato vam svetujemo, da se pogumno lotite recepta:

Vabljeni, da recepte preizkusite tudi vi! 🍪🍫

P.s.: Ne pozabite se vrniti in pokukati na našo šolsko spletno stran, ker bomo kmalu objavili kolaže vaših snežnih utrinkov! 🥳👍

Ekipa šolskega glasila 🤗💕