Toplo septembrsko sonce je pred šolo pozdravilo 40 prvošolcev in njihove starše.

Najprej jih je nagovoril ravnatelj Sebastijan Mavrič, nato županja Saša Likavec Svetelšek ter na koncu še policist. Nato so se prvošolci za kratek čas poslovili od staršev in ob zvoku harmonike pogumno zakorakali skozi šolska vrata. V večnamenskem prostoru jih je že čakala gospa Bazilika, ki jim je na zabaven način pripovedovala zanimivo zgodbico. Na koncu predstave je učencem v dlani nasula celo čarobni prah. Vsak prvošolec je dobil prav posebno majčko z napisom »Postal sem šolar/ka«. Ponosno so si jih oblekli in z učiteljicami, ki jih bomo poučevale, zakorakali proti učilnicama. Tam pa je vsakega čakala še rutka, ki ne sme manjkati okoli vratu ponosnega prvošolčka, in seveda še sladko presenečenje – torta. Ko so se okrepčali, so jih starši že nestrpno čakali pred šolo.

Tako se je njihov prvi šolski dan, ki je bil poseben, zaključil. Seveda so se pred odhodom domov še fotografirali za spomin na njihov prvi skok med šolske klopi.