V letošnjem šolskem letu je šolski prag prvič prestopilo 65 otrok. Prvošolce in njihove starše sta najprej pozdravila in nagovorila gospod ravnatelj Sebastijan Mavrič in gospa županja Saša Likavec Svetelšek. Otroci so nato v spremstvu učiteljic pogumno vstopili v šolo. Ob veselem prepevanju so jih toplo sprejeli učenci razredne stopnje, ki so jim pripravili »špalir«. Da je bil dan res poseben, sta poskrbeli tudi igralki Zavoda Enostavno Prijatelji, z zabavno otroško predstavo V knjigi skriti zaklad. Po predstavi so učenci odšli v učilnice, spoznali so svoje sošolce in se posladkali s torto.

Veseli, razigrani, radovedni, nekateri prestrašeni, vendar vsi ponosni in polni pričakovanj, so zakorakali novim izzivom naproti. Prvošolci, želimo vam srečno in uspešno popotovanje med šolskimi klopmi!

Učiteljice 1. razredov